Powody dla których Twój pies nie je


karmy royal canin
Czy miałeś psów za rok lub właśnie przyjęła swój pierwszy szczeniaka, to może być bardzo przykre, gdy pies nie chce jeść. Istnieje wiele przyczyn utraty apetytu u psów, ważne jest określenie przyczyny, w celu opracowania najlepszego planu leczenia.
Podobnie jak u ludzi, istnieje wiele powodów, psy mogą odmówić jedzenia. Należą do nich:
Choroba.Zmniejszenie apetytu u psów jest często oznaką choroby, zwłaszcza jeśli pies jest wykazujących inne objawy, w tym samym czasie. Chociaż utrata apetytu u psów nie musi oznaczać poważnej choroby, szybka uwaga weterynarii jest ważne, ponieważ może to być oznaką znacznej choroby, w tym raka, różnych infekcji ogólnoustrojowych, chorób zębów, ból, zaburzenia czynności wątroby i niewydolność nerek.
Ostatnie szczepienie. Na szczęście, szczepienia są dostępne dla wielu poważnych chorób zakaźnych i pies. Mimo, że te zastrzyki zostały zapisane życie milionów zwierząt w ciągu ostatnich 100 lat, oni mają czasem negatywne skutki.Większość z nich są niewielkie i krótka, w tym chwilową utratę apetytu u psów.
Podróż i nieznanym otoczeniu. Jeśli apetyt twojego psa było w porządku, dopóki nie poszedł na wycieczkę z nim lub przeniesiony do nowej lokalizacji, może okazać się, że twój pies nie chce jeść, bo z podróży lub w nieznanym otoczeniu. Niektóre zwierzęta mogą dostać choroby lokomocyjnej, a inne stają się nerwowe lub niewygodne w nowych miejscach.
Kwestie Pickiness lub zachowanie. Niektóre psy tak wrażliwy lub ich odmowa jedzenia może być spowodowana przez podawanie ich w sytuacjach, gdy nie są one wygodne, tak jak około agresywnego psa lub miski za niewygodne wysokości. Ponieważ zmniejszenie apetytu u psów może być spowodowane przez choroby, nigdy nie zakładaj, że twój pies jest wybredny bez zbadania innych możliwości w pierwszej kolejności.