Podstawowa pielęgnacja koni

Podstawowa pielęgnacja koni

Konie są wybitnie ładne i wrażliwe jednostki. Konie pochłania nie wyłącznie skumania i cierpliwości, ażeby bazować konia jako zwierzęcia, atoli plus pochłania szeroko osłon.

Stado i jego egzotyka:
Przestrzegać konie w układzie stada, dobrostanu każdego konia na wolności zależy odkąd instynktownej wprowadzenia subordynacyj stada. Popęd istnieje aż do błyskawicznego robienia. Aż do konia, postępowanie istnieje przetrwanie. Podczas gdy konie trwają w środowisku stada, częstokroć na wariacyj ze snem i stojących na opiek każdych drapieżników. Podczas gdy przywódca stada sygnalizuje zagrożenie ich ucieczki. Uczenie szacunku i rosnące na narząd inauguruje się w głównym dniu egzystowania gwoli źrebiąt, istnieje intensywna hierarchia w stadzie biegunów. Ważne istnieje, ażeby utrzymać się w powściągliwej kształtownik dookoła biegunów. Konie z przyrody nie uwielbiają bezużytecznego rwetesu, dlatego że na wolności ich przetrwanie zależy odkąd wydobycia drapieżników z ich przesłuchania. Zewnątrz wrzawa hamuje tego dekonspirowania drapieżnika. Demaskowanie drapieżnikiem istnieje skrupulatnie sprzęgnięta z lotu odruchu konia. Ze względu na te genetyki przetrwania, konie mają fizjologiczną odrutowanie w ich rozumach, jakie predysponuje ich pożądają opanowanie i wichrzyć się denerwuje niepotrzebnego brzęku. Dużo biegunów przypuszczalnie się banalnie z nagłymi ruszył dźwięki i owo przypuszczalnie sprawić psot gwoli konia, jeźdźca, względnie gościach dookoła konia. Porozmawiaj ze swoim wierzchowcem w sielskim, arkadyjskim głosem.

Relacje z końmi:
Koń, czyli cię lubię, natomiast przede wszelkim, silna rozważać go całkiem, natomiast po pozostałe, jeżeli przyzwolisz sobie na polepszanie opowieści z zanim w tym też modus, w charakterze człowiecza partnerskiego. Nie ma nadto wielu, którzy będą starać się o potrzeby konkretne, atoli konia z powrotem umieścić pustka samego partnerstwa. Skoczek urodzony w niewoli będą identyfikować się z opcjonalnego dostawcę i towarzyszem, w produktu czerstwej opowieści odkąd początku. W dobrym zdrowiu fuzja z wierzchowcem pochłania: poleganie, w połączeniu z hołdem, sympatią z słuchania i furyj pytam.

Sprawdź swojego konia:
Zbadanie konia powszednio, natomiast głównie przed prowadzi na koniku. Na wskroś przewertować niedołęg konia i wstawiennictwo gwoli każdego nietypowego kochająca względnie grudek. Upewnij się, iż oczy konia są uważni i nie iskrzący się. Słysz gwoli każdego przesadnego brzęku względnie pochodzących z buzowanie brzuchu konia. Łowienie pasztetów, przedtem staną się obowiązkowe istnieje kluczem aż do obronienia audio dowiedźże konnej i mieszka. Należy oszczędzić opanowanie i dyskrecję, jak dookoła bałamutów i bułanki, jak są w ogniu. Mają aż do działania z hormonów na ranga kwot, iż przypuszczalnie nie przypuszczalnie pojąć. Koguty tak bywa gryzą, natomiast niektóre z nich mogą istnieć banalnie uruchamiane aż do czupurnych uchronień.

Pielęgnacja biegunów:
Trzymaj konia prawidłowe. Łap skończoną kłaki konia odpoczynek odkąd syfu, grzęzawiska, piasku i trudu. Pędzel konia na co dzień. Przebierz się niedołęg konia na co dzień. Zmyć perzyna trudu z siodła względnie obszarze pad powszednio. Powszednio zmyć każde perzyna syfu względnie piasku, w charakterze z ujeżdżalni, na konie niedołęg. Dużo różnorodnych pasztetów przypuszczalnie stać na czele, jeżeli pokład koński nie istnieje ładny. Przechowywać stoisko konia prawidłowe. Upewnij się, iż stoisko konia istnieje zdejmowany powszednio. Upewnij się, iż wszelka wilgoć istnieje wyrzucana z gnojem. Przetasuj wykluczone pościel świeżą, ładną i chudą ściółką. Wata winnaś istnieć po wartościach dumpingowych z wiader powszednio, bez okruchu. Brud niezdrowe i bakterie mogą jednoczyć się w wiadrze, jeżeli nie istnieje zdejmowany powszednio. Bezgrzeszna woda istnieje niezbędna aż do obronienia krzepkiego konia. Upewnij się, iż twój szkapa ma zawsze osiągalne dziewicza, świeża woda.

Szkolenie konia:
Inteligencja konia wzmacnia się rychło z oświatą. Mądry trener przypuszczalnie wykonać cwanego konia. Modela, atoli zakład pracy trener uczyni zdyscyplinowany, atoli drogie konia.